Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zahuštěné polévky (bramboračka, květáková polévka)

11. 3. 2009
Zahuštěné polévky: zahušťujeme především jíškou, kterou si připravíme z másla a hladké mouky. 5 dkg másla rozpustíme a smícháme se 2 lžícemi mouky. Do světlých polévek např. zeleninových smažíme do růžova, na bramboračku použijeme jíšku tmavší. Ředíme zásadně studenou vodou, aby se v polévce nedělaly cucky. Nalijeme do polévky a důkladně promícháme dokud se polévka opět nezačne vařit. Povaříme alespoň 10 minut.

Bramborová polévka: kořenovou zeleninu nastrouháme, přidáme na kostičky nakrájené brambory, květák a kapustu. Můžeme přidat čerstvé nebo zmražené houby. Osolíme, okořeníme majoránkou a prolisovaným česnekem. Přivedeme do varu a po 10 minutách vlijeme jíšku, promícháme a vaříme dalších 15 minut. Do hotové polévky nasekáme petrželku a podle chuti přidáme polévkové koření.  

Květáková polévka: na růžičky rozebraný květák dáme vařit do osolené vody. Přidáme 1 kostku masoxu a muškátový květ. Po 10 minutách zahustíme světlou jíškou a dál vaříme opět 15 minut. Chceme-li polévku hustší, můžeme do ní ještě zavařit polévkové nudličky. Do hotové polévky opět přidáme nasekanou petrželku nebo pažitku.